دیدار هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان آذربایجان شرقی با رئیس دادگستری - کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
دیدار هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان آذربایجان شرقی با رئیس دادگستری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران استان آذربایجان شرقی، موسی خلیل اللهی رئیس دادگستری استان به مناسبت روز گرامیداشت دفاتر اسناد رسمی، در جلسه مشترک با مدیرکل ثبت اسناد و هیات مدیره کانون سردفتران آذربایجان شرقی گفت: توسعه فرهنگ اسناد رسمی ضمن کاهش پرونده های قضایی، مانع از اطلژاله دادرسی و صدور آرای متقن در جامعه می شود.

وی با تبریک روز دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد: سند رسمی نه تنها در بعد ملی بلکه در بعد جهانی هم حائز اهمیت است لذا می خواهم توجه کانون به فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و ارتباط با مردم از طریق رسانه ها بیشتر شود.

محمد افخمی، مدیر کل ثبت اسناد و املاک آذربایجان شرقی هم در این دیدار با اشاره به جایگاه بالای دفاتر در اجرای سیاست های ثبتی بر حمایت و استفاده از ظرفیت آنان تاکید کرد.

وی با اشاره به نتایج موفقیت آمیز برونسپاری های ثبتی به دفاتر اسناد رسمی، اجرای کامل طرح کاداستر در استان را در توسعه فرهنگ سند رسمی موثر دانست.

مهدی سلطانی، معاون امور اسناد اداره کل ثبت اسناد و املاک آذربایجان شرقی دفاتر اسناد رسمی را در کاهش پرونده های قضایی مورد تاکید قرار داده و خواستار حمایت دستگاه قضای از آنها شد.

محمود حسن زاده، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی در این دیدار با اشاره به آسیب های آتی در طرح تعویض پلاک افزود: این رویه در آینده نه چندان دور ​باعث بی نظمی حقوقی و افزایش پرونده های قضایی خواهد شد.

وی در ادامه از گلوگاه قرار دادن دفاتر اسناد برای دریافت مطالبات دولت انتقاد کرد و گفت: امیدواریم نمایندگان محترم در بررسی بودجه سال آینده نسبت به اصلاح این امر و کاهش تبلیغات منفی علیه دفاتر که منجر به سندگریزی در جامعه می شود اقدام نمایند.

حسن زاده تصریح کرد: خواسته ما این است که در بودجه سال آینده اجبار به دریافت هزینه های دولتی توسط دفاتر اسناد حذف یا میزان آن کاهش یابد.

جوان آن لاین

به اشتراک بگذارید...

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false