برخی نهادها در دفاع از ثبت اسناد ضعیف عمل می کنند - کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
برخی نهادها در دفاع از ثبت اسناد ضعیف عمل می کنند

به گزارش روابط عمومی کانون، محمد افخمی در دیدار با هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه کانون و ثبت مجموعه ای به هم پیوسته و در کنار هم هستند، تعامل سازنده و پیگیری مستمر امور را سرلوحه کار اداره کل ثبت استان در سال جدید دانست.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت فراهم شدن بسترپرقدرت وامن اینترنتی برای دفاتربرهمکاری مستمرکانون وثبت تاکید کرد و گفنت: الکترونیکی شدن فرآیندهای ثبتی ضمن کاهش تخلفات و ایجاد شفافیت به تدقیق و تسریع در امور کمک بسزایی کرده است.

افخمی با اشاره به وجود کارگروهی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پیرامون بروز رسانی و بررسی مشکلات سامانه ثبت آنی بر ارائه نکته نظرات کانون در این رابطه تاکید کرد.

در این جلسه، محمود حسن زاده رییس کانون سردفتران و دفتریاران آذربایجان شرقی نیز با اشاره به کاهش درآمد دفاتر علیرغم افزایش سرسام آور هزینه های آنها بر ارائه راهکارهای مناسب و عملیاتی در اسرع وقت اشاره کرده و تشکیل کارگروه تقویت و توسعه اسناد رسمی را از جمله برنامه های اصلی هیئت مدیره کانون استان در سال جدید عنوان کرد.

 در پایان جلسه اعضای حاضر با ارائه گزارش از مشکلات سامانه ثبت آنی ، گزارشات بازرسی ، عدم حذف آمار ماهانه و ایجاد محدودیت در استعلامات ثبتی در برخی از واحدهای ثبتی، حمایت از حقوق دفاتر در مقابل نهادهای ذیربط وفراهم نمودن امکان اخذارزش منطقه ای املاک موضوع قانون پیش فروش ساختمان توسط اداره کل امورمالیاتی را درخواست و پیشنهاد کردند که کارگروهی مشترک فی مابین کانون و اداره کل ثبت استان پیرامون بررسی موارد اختلافی در حوزه دفاتر اسناد رسمی دراستان تشکیل گردد که مورد موافقت مدیر کل  محترم ثبت استان قرار گرفته ودستورات لازم دراین رابطه توسط مهندس افخمی صادرگردید.

به اشتراک بگذارید...

false
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false